Propozycje na drugą połowę lutego od Wydawnictwa Czarna Owca.
Ewa Nowak, "Sopel bramkostrzelny"

Dla chłopców i dla dziewczynek! Anakin, Omega i Czternasty powracają. Zespół tajnych szpiegów operacyjnych mierzy się z nowymi wyzwaniami. Tym razem śledztwo prowadzi ich do klubu piłkarskiego i króla strzelców – Adama Soplińskiego. Wyposażeni w nowoczesne gadżety oraz własną inteligencję muszą odkryć, kto stoi za nieudanymi transferami oraz nagłymi kontuzjami zawodników.
Czy uda im się odkryć te tajemnice? Czy odkryją, kto uczestniczy w spisku? Koledzy z klubu, egzotyczni zawodnicy z zagranicy, utalentowana tyczkarka, dyrektor, a może woźny?
Podczas śledztwa każdy jest podejrzany…
Odkryj inne przygody młodych bohaterów w pozostałych książkach z serii Akademia Szpiegów – Noga w szufladzie i Najdroższy banan świata, czyli kto wykradł grę z komputera.
Książki Ewy Nowak, doświadczonej autorki felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży, zapewnią świetną zabawę młodszym (i nie tylko) czytelnikom. Jej twórczość bawi, uczy oraz podpowiada, jak radzić sobie z problemami. Porusza wartości takie jak przyjaźń, miłość, uczciwość i szacunek, doświadczanie dobrych i złych chwil oraz pokonywanie własnych słabości. Z humorem i celnie opisuje rzeczywistość, dotykając uniwersalnych kwestii.
Mamy dla Państwa propozycję: pozwólcie zostać recenzentami swoim dzieciom! Z chęcią opublikujemy na naszych mediach społecznościowych nagrania wideo lub audio (czy też napisane kilka zdań wrażeń, rysunki itd.) z dziećmi wypowiadającymi się na temat wrażeń z lektury. Możemy nagrodzić za to większą liczbą książek (oczywiście również linkujemy do Państwa profilu, chyba że sobie Państwo nie życzą) :).
"Z moich kości", Marcin Dudziński

Nadszedł czas, żeby ukrócić jego męki. Złapał za sznur na jego nogach i mocno pociągnął mężczyznę za sobą. Nie dbał już o to, że porani go szorstki grunt. Teraz zaczynało się najlepsze. Położył związanego człowieka tuż obok dołu. Wyjął nóż i oświetlił go tak, żeby ten mógł zobaczyć szerokie ostrze.
Częstochowa. Komendant miejski policji Jerzy Walter musi stawić czoła kryzysowi i własnej przeszłości. Pozornie spokojny czas, który nastąpił po skandalu wokół jego brata, biskupa Stanisława Waltera, przerywa nagła kradzież. Z muzeum archeologicznego ktoś zabiera bezcenne kości. Gdy pierwsza z nich zostaje odnaleziona, policjanci orientują się, że to nie włamanie było ich największym problemem. Mając w pamięci groźbę brata, Jerzy Walter zaczyna podejrzewać, że wszystko, co właśnie ma miejsce, zostało przygotowane w określonym celu…
Gdy komendant próbuje odnaleźć mordercę i ukryć swoją przeszłość, zamknięty w areszcie Stanisław przygotowuje swój kolejny ruch. Niezależnie od tego, co zrobił jego brat, Walter zamierza przypomnieć mu, że nie sposób odwracać się od rodziny i przyjaciół.
Częstochowa jeszcze nigdy nie doświadczyła tak gorącego lata. Oślepieni słońcem mieszkańcy chowają się przed żarem z nieba i złem, które ich otacza. Mało kto wie, że kości, z których powstało, zostały zakopane dawno temu.
"Opiłki i okruszki", Tomasz Jastrun

Opiłki i okruszki wspomnień często są małe i pozornie nieistotne, a jednak zapamiętane, więc ważne.
Ta książka to luźny katalog wspomnień, każdy rozdział jest odwołaniem do wydarzeń z kolejnych lat. Główny bohater wspomina swoje dzieciństwo, romanse, życie w czasach komunizmu , stan wojenny, blaski i cienie wolności, a w końcu zmagania się ze starością. Opowieść snuje się poprzez lata, od roku 1953, a kończy się w roku 2041, gdy bohater opowieści umiera. To okruchy życia, osobne, a jednak układają się w całość.
Przeszłość to magazyn pamięci, jest w nim dzieciństwo i dojrzewanie, pomyłki, błędy, miłości mniejsze i większe, małżeństwo, zdrady, dzieci, wnuki, nadzieje i rozczarowania. W końcu kraina starości. Opiłki i okruszki wspomnień często są małe i pozornie nieistotne, a jednak zapamiętane, więc ważne.
Fascynująca, wciągająca historia życia, w której czas unicestwia wszystko, zataczając krąg.
Aż do chwili, w której początek i koniec podają sobie ręce.
"Stracony", Jane Harper

Kolejny kryminał pióra Jane Harper, autorki światowych bestsellerów, takich jak Susza i Siły natury, potwierdza jej umiejętności w kreowaniu zagadek i mrocznej atmosfery. Spalone słońcem pustkowia stają się świadkiem odkrywanych powoli tajemnic, jakie ma każda pozornie idealna rodzina.
Bracia Bright mieszkają trzy godziny jazdy samochodem od siebie. Na australijskim pustkowiu czyni ich to najbliższymi sąsiadami. Nathan i Bub przez kilka miesięcy się nie widzieli. Gdy się spotykają, Cameron, trzeci z ich rodzeństwa, leży martwy u ich stóp.
Cameron prowadził rodzinne gospodarstwo. Zostawił żonę, córki oraz matkę. Coś, czego ani Nathan, ani Bub nie są w stanie sobie wyobrazić, sprawiło, że ich brat znalazł się sam na spalonym słońcem pustkowiu.
Na ranczu zmarłego oprócz rodziny mieszkają jeszcze wieloletni pracownicy oraz dwaj zatrudnieni niedawno sezonowcy. Mimo żałoby Nathan nie może uwolnić się od podejrzeń. Stopniowo odkrywa sekrety, o których jego rodzina wolałaby zapomnieć.
Jeśli ktoś doprowadził do śmierci Camerona, to nie mógł się ukryć pośrodku niczego.
"Rozmowy z seryjnymi mordercami", Christopher Berry-Dee

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach.
Unikatowe wywiady przeprowadzone przez autora w kilkunastu najcięższych zakładach karnych świata, rejestrowane na taśmie magnetofonowej i filmowej, zawierają opisy przerażających czynów.
Christopher Berry-Dee przetworzył je w zdumiewającą książkę, która natychmiast stała się klasyką reportażu kryminalnego. Nie tylko opisuje spotkania z najbardziej amoralnymi ludźmi na świecie, ale także przytacza ich własne relacje na temat dokonanych przestępstw. Daje w ten sposób czytelnikom wgląd w psychikę ludzi, którzy popełnili najgorszą możliwą zbrodnię – bezlitośnie pozbawili życia inną istotę ludzką.
Komentarze
Prześlij komentarz