Zbigniew Zborowski - dziennikarz i pisarz. Zanim zaczął realizować swoje marzenia o pisaniu, wiódł dość awanturnicze życie. Pracował jako robotnik leśny w Bieszczadach, przemierzał z plecakiem Indie, Nepal i Pakistan, był wolontariuszem w Meksyku.
"GŁOS PRZESZŁOŚCI".
Dwie Warszawy - ta z czasów wojny i współczesna. Łączy je miłość, zagadka i...
zbrodnia.
"Głos przeszłości" - Warszawa rok - 1942 i Warszawa teraźniejsza rok - 2017.
Główny bohater Piotr wychodzi z więzienia po odsiadce i próbuje sobie ułożyć życie na nowo. Wprowadza się on do nowego mieszkania narażając się tym czyscicielom kamienic. Znajduje on tajemniczy pierścionek z datą i inicjałami z czasów wojny. Pracując w hospicjum zaprzyjaźnia się z ciężko chorą pacjentką Lusią. Oboje zaczynają poszukiwania właścicielki znaleziska. Nawet nie są w stanie sobie wyobrazić jakie drastyczne i okrutnie tajemnice oraz wspomnienia przyjedzie im usłyszeć od kobiety.
Warszawskie getto 1942 - gdzie głód i śmierć jest na porządku dziennym. Giną kobiety, które mordowane są w bardzo drastyczny sposób. Stoi za tym jeden zwyrodnialec o przydomku Golem. Poluje on również na Cylie - żydowską dziewczynę, która jest obiektem jego westchnień.
Nikt w tamtych czasach nie był zainteresowany wytropieniem Golema, oprócz jednego policjanta o imieniu Andrzej - ojca Cyli. Ale Golem ma wiele wcieleń i przeżywa okres wojny po to, aby się ujawnić w czasie teraźniejszym. Pokazuje on światu swoją siłę i że nadal jest w stanie mordować w bardzo okrutny sposób.
Czy jest szansa na to aby sprawiedliwości stało się za dość i ukarania winnych za zamordowanie wielu kobiet ?
Kim jest Golem i jak udało mu się przeżyć do czasów teraźniejszy?
Historia, którą udało mi się przeczytać bardzo mnie poruszyła. Samo getto wzbudza w nas przerażenie, a co dopiero zaplanowana zbrodnia, która ma przynieść jak najwięcej bólu i cierpienia.
Powieść napisana prostym językiem. Chociaż wiele w niej drastycznych zdarzeń i zbrodni fajnie się czyta.
Bardzo polecam.
MOJA OCENA 10 / 10 PREMIERA 2019. ZA EGZEMPLARZ DZIĘKUJĘ
Komentarze
Prześlij komentarz