Przejdź do głównej zawartości

Pod naszym niebem


  Sylwia Kubik - od urodzenia mieszkanka wsi na Powiślu. Zakochana w miejscowych zabytkach i krajobrazach. Polonistka z powołania i zawodu. Uwielbia literaturę, historię, las i gotowanie. Żona Wojciecha i matka dwóch córek Anielki i Gabrieli.

"POD NASZYM NIEBEM".





"Zakręty w życiu są potrzebne, bo za nimi kryją się nowe możliwości".

   Cała prawda w tym jednym zdaniu, życiowa, która dotyczy każdego z nas.

Cudowna historia w której autorka pokazuje obraz polskiej wsi, gdzie relacje między mieszkańcami są na pierwszym miejscu. A są to relacje bardzo pozytywne.

Jest to moja pierwsza książka z Opowieściami Wiary, która trafiła w samo serce. Wiary, która daje nam spokój i nadzieję na lepszr jutro.

W swojej książce autorka przedstawiła swoje przeżycia, które wzbudzają w nas ogromne emocje. Przeżycia, które miały miejsce na Powiślu, dawnej wiosce w której nie obyło się bez wojennej zawieruchy i śmierci. 
Świadkiem tych zdarzeń jest pewna staruszka nosząca ten ciężar na swoich barkach. Podzieliła się ona z nimi naszej bohaterce Karolinie. Która jest otwarta na przyjaźń z starszą kobietą i wchłania niczym gąbka całą wiedzę od niej przekazaną.
 Karolina absolutnie nie czuje się obciążona. Widzi w oczach starszej kobiety ulgę, że pozbyła się ciężaru. 

Debiut autorki jak najbardziej udany, bohaterowie mili, chociaż jak każdemu nie  brakuje problemów i trosk, to starają się oni pozytywnie patrzeć w przyszłość. 

Wiara. Nadzieja. Miłość.  Trzy słowa, wyryte w sercach, pozwalają kroczyć ścieżkami pełnymi miłosci i radości oraz przyjaźni. Bez miłości, wiary i nadziei życie bohaterów książki jak i nasze nie miało by sensu. Było by puste i szare.

Jeszcze jest jedna bohaterka książki, mała dziewczynka o imieniu Gabrysia. Dziewczynce o dobrym i radosnym serduszku i szczerym uśmiechu. Nie sposób jej nie pokochać. 

Historia, która pozostanie długo w pamięci i sercu.  Opowieść, która bardzo mnie urzekła i z wielką niecierpliwością czekam na kolejną część. Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Książkę jak najbardziej polecam.




MOJA OCENA 10 / 10  PREMIERA 08.02.2019. ZA EGZEMPLARZ DZIĘKUJĘ 








Komentarze