piątek, 3 maja 2019

Atlantycka konspiracja

MACIEJ MAKAREWICZ UR. W 1988 ROKU. DORASTAŁ NA WARMII I MAZURACH. STUDIOWAŁ NAUKUI GEOGRAFICZNE TURYSTYKĘ W POZNANIU I MADRYCIE.

MACIEJ MAKAREWICZ - "ATLANTYCKA KONSPIRACJA".
TEMPLARIUSZE - UBODZY RYCERZE CHRYSTUSA I ŚWIĄTYNI SALOMONA.

Zakon templariuszy jest największym i najsilniejszym rycerskim zakonem średniowiecza. Powstał zapewne w 1118 r. 
Chrześcijańskie zgromadzenia mnichów - rycerzy były zjawiskiem wyjątkowym, nawet w tak romantycznej epoce. Można powiedzieć, że wszystkie wątki duchowości europejskiej tamtych czasów skupiły się w zakonach rycerskich. Do dziś ich losy fascynują badaczy i miłośników historii.

"Atlantycka konspiracja" - jak dla mnie to świetna powieść historyczna, pełna tajemnic, zagadek i tajemniczych zakamarków i miejsc.
Thriller, który podczas czytania cały czas trzyma w napięciu.  A zakończenie ???  Totalnie was zaskoczy.

Rory Fallon - człowiek specjalizujący się w dziedzinie kartografii starożytnej dostaje zagadkową wiadomość od swojego dawnego znajomego Joāo. 
Wiadomość ta przyczynia się podróży i próbie rozwiązania zagadek legendarnego zakonu templariuszy. Za przewodnika ma stare mapy, które mają go doprowadzić do zaginionego skarbu.
Jaki będzie finał poszukiwań ???
Tego wam nie zdradzę, ale powiem tylko tyle, że powieść warta przeczytana.

Historia świetna, bardzo ciekawa. Autor oprowadza nas śladami tajemniczego zakonu głównie w Portugalii. Ponieważ tam dzieje się najwięcej. Stare zamki, piwnice i kręte uliczki dodają powieści uroku, tajemniczości, ale także niepewności i ciekawosci.
Książkę czyta się bardzo szybko, akcje, które są tam rozgrywane nie pozwalają na zwolnienie tempa, aby móc nadążyć za wydarzeniami, które tam mają miejsce. A dzieje się na prawdę sporo. 
Myślę, że zwolennicy powieści historycznych będą zachwyceni.

POLECAM BARDZO MOJA OCENA 10 / 10
PREMIERA 14.05.
ZA PRZEDPREMIEROWY EGZEMPLARZ DZIĘKUJĘ 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz wiadomość

  Agata Przybyłek  - pisarka, która w swoich książkach porusza problemy każdej z nas. Zaczęła pisać, żeby poradzić sobie z własnymi doświad...